Yhteysopettajat

YSI-yhteysopettajien koulutus 9.2.2017, ilmoittaudu "Tapahtumat"- sivulla 

Yhteysopettajan tehtävät

Jäsenasioista


YHTEYSOPETTAJAT 2016-2017   

YLEISSIVISTÄVÄ OPETUS

ALAKOULUT
Aurinkorinteen koulu, Kati Korhonen
Hiltulanlahden koulu, Lauri Kelloniemi
Haapaniemen koulu, Heli Pekurinen 
Hirvilahden koulu, Jarkko Ojala
Jynkän koulu, Minna Parviainen, Riitta Kolehmainen
Kaislastenlahden koulu, Auli Koistinen
Kettulan koulu, Markku Uhlbäck
Kurkimäen koulu, Minna-Liisa Pasanen
Länsi-Puijon koulu, Minna Kivelä
Martti Ahtisaaren koulu, Anna Salmi 
Melalahden koulu, Risto Huotari
Pirtin koulu, Tapio Antikainen, Mirja Klemetti
Pitkälahden koulu, Sohvi Almila
Pohjantien koulu, Tuija Eura 
Rajalan koulu, Laura Böhm
Rytkyn koulu, Sirpa Hartikainen 
Snellmanin koulu, Hanna Sivonen, Kirsi Hartikainen
Särkiniemen koulu, Anu Isoahde
Vehkalammin koulu, Jukka Kähkönen
Vehmasmäen koulu, Sanna Nenonen
 
YHTENÄISKOULUT
Kalevalan koulu, Tuija Eira
Neulamäen koulu, Ella Väyrynen, Liisa Karjalainen 
Puijonsarven koulu, Jarkko Rautio
Pyörön koulu, Hanna-Kaisa Kannisto, Nina Laitinen, Maarit Marjoranta  
Vehmersalmi, Suna Saarivaara, Saila Tirkkonen

YLÄKOULUT
Hatsalan klassillinen koulu, Kirsi Lipponen, Saana Juuti
Jynkänlahden koulu, Ilkka Kokkonen
Minna Canthin koulu, Heikki Juutinen
Riistaveden koulu, Marjo Leskinen  

ERITYISKOULUT
Alavan koulu, Jukka Rissanen, Hanna Halonen
Maria Jotunin koulu, Jouni Lihavainen
Paloahon koulu, Seija Kojo
Mäntykankaan koulu, Jukka Vetoniemi  

LUKIOT
Kallaveden lukio, Tiina Karjalainen, Jutta Mäkisalo
Kuopion aikuislukio, Marjo Hakala
Kuopion klassillinen lukio, Sonja Lampinen, Marja Tihtarinen-Ulmanen
Kuopion Lyseon lukio, Jutta Mäkisalo, Mirjami Tchoukanov 
Kuopion taidelukio Lumit, Eerika Häkkinen, Katri Silvasti

MUUT
Kansalaisopisto, Hilkka Kauttonen
Steinerkoulu Virkkula, Marjatta Rosengren
Kuopion Kristillinen koulu, Heli Ampen

KARTTULA  

Karttulanlahden koulu, Tuomas Oinonen

Kemppaanmäen koulu,Tuomas Oinonen

Kissakuusen koulu / Lukio, Tuomas Oinonen
Pihkainmäen koulu, Sami Varis

NILSIÄ

Nilsiän yhtenäiskoulu, Vuokko Tiihonen, Pirkko Savolainen

Pajulahden koulu, Heikki Kinnunen

Palonurmen koulu, Sirpa Herranen

RAUTAVAARA

Rautavaaran koulukeskus, Taru Kolehmainen-Lehtomäki, Seppo Toivanen

MAANINKA

Maaninkajärven koulu, Hannu Kokkonen, Katariina Pääkkönen

Pulkonkosken koulu, Niina Pitkänen, Jaana Jääskeläinen

Käärmelahdenkoulu, Timo Lehtonen

 

VARHAISKASVATUS

 

PÄIVÄKOTI

 

NIMI

Avoin päiväkoti

Päivi Kurvi

Aittolampi

Heli Varis

Haapaniemi

Tiina Roth

Inkilänmäki

 Minna Tolkki

Jönköping

 

Kaarenhovi

Hanna Ylinen 

Karttula

Jonna Rissanen

Kasarmipuisto

Eija Miettinen

Kelloniemi

Seija Seppänen

Kuoppamäki

Tuija Kirjavainen

Kurkimäki

Sirpa Lytsy

Lehtoniemi

Sari-Elina Anttila, Virpi Pasanen

Martti Ahtisaaren esikoulu

Virpi Pasanen

Linnanpelto


Länsi-Puijo

Maija-Liisa Hämäläinen

Länsiranta

Minna Muona

Maljapuro

Riitta Hakkarainen

Maunolanmäki

Sirpa Reinikainen

Melalahti

Merja Oksman

Minna

Virpi Koponen

Männistö

 

Neulanen

Marja Koskela

Niirala

Terttu Rönkkö

Paimenpoika 

Niina Kröger

Petosenmutka

Marjaana Mikkonen

Pitkälampi

Tanja Kaskenpää

Poiju

 Sari Välikangas

Puijonlaakso

Johanna Oinonen

Pumpputori

Pia Jääskeläinen

Päiväranta

Jenni Myllynen

Pölläkänlahti

Raili Törmälehto, 

Urpu-Maarit Bruun

Rauhalahti

Siina Aartolahti 

Saarikello

Nana Toivanen

Sinikello

Sofia Valta

Suopursu


Särkiniemi

Pirjo-Riitta Karhunen

Takkapolku

Johanna Sirviö

Toukola

Mari Koponen

Tukkipoika

Anu Vartiainen 

Tuomikuja

 

Tuuliviiri

Sinikka Koponen

Uppo-Nalle

Heli Pohjola

Levänen

Heli Varis

Pihkapolku

Marja Koskela


Sinisepon päiväkoti, Nilsiä

Arja Rantsi

Saara Lappalainen

Pajulahden päiväkoti, Nilsiä

Jaana Kovanen

Laura Korhonen

Virasto

Sonja Hälikkä

Maaninka, Mesikka      Anne Sivula

Rytkyn IP   Eva Berglund-Kostamo