Yhteysopettajat

YHTEYSOPETTAJAT 2018-2019   


YLEISSIVISTÄVÄ OPETUS

KUOPIO

ALAKOULUT

Aurinkorinteen koulu         Kati Korhonen

Haapaniemen koulu          Heli Pekurinen

Hiltulanlahden koulu          Lauri Kelloniemi

Hirvilahden koulu               Sonja Räsänen

Jynkän koulu                      Minna Parviainen, Milla Huovinen

Kaislastenlahden koulu      Auli Koistinen

Kalevalan koulu/Kettula    Markku Uhlbäck, Anni Laitinen

Kurkimäen koulu               Susanna Sivenius

Länsi-Puijon koulu             Minna Kivelä

Martti Ahtisaaren koulu      Leena Korhonen, Tuula Soininen

Melalahden koulu               Johanna Parviainen

Pirtin koulu                        Tapio Antikainen, Mirja Klemetti

Pyörön koulu/Pitkälahti     Mari Sormunen

Pohjantien koulu                Tuija Eira

Rajalan koulu                     Laura Böhm

Rytkyn koulu                     Sirpa Hartikainen

Snellmanin koulu               Kirsi Hartikainen, Soili Koponen

Särkiniemen koulu             Helena Pehkonen

Vehkalammin koulu           Jukka Kähkönen

Vehmasmäen koulu           Sanna Nenonen

 

YHTENÄISKOULUT

Kalevalan koulu                 Tuija Eira

Neulamäen koulu               Ella Väyrynen, Helena Pehkonen

Puijonsarven koulu            Jarkko Rautio

Pyörön koulu                       Jaana Rantonen, Piia Hannukainen 

Vehmersalmi                      Suna Saarivaara

 

YLÄKOULUT

Hatsalan klassillinen koulu , Kirsi Lipponen, Saana Juuti

Jynkänlahden koulu           Ilkka Kokkonen

Minna Canthin koulu         Mikko Vainio

Riistaveden koulu              Marjo Leskinen


ERITYISKOULUT

Alavan koulu                      Jukka Rissanen, Hanna Halonen

Paloahon koulu                  Seija Kojo

Valteri Mäntykangas         Jukka Vetoniemi

 

LUKIOT

Kallaveden lukio                Tiina Karjalainen, Jutta Mäkisalo

Kuopion aikuislukio          Marjo Hakala

Kuopion klassillinen lukio, Sonja Lampinen

Kuopion Lyseon lukio       Jutta Mäkisalo, Pauliina Pöntinen

Kuopion taidelukio Lumit Eerika Häkkinen, Katri Silvasti


MUUT

Steinerkoulu Virkkula        Marjatta Rosengren

Kuopion kristillinen yhtenäiskoulu, Heli Ampem       

 

KARTTULA

Karttulanlahden koulu       Tuomas Oinonen

Kemppaanmäen koulu      Tuomas Oinonen

Kissakuusen koulu             Tuomas Oinonen

Pihkainmäen koulu             Terhi Liukko 

                       

NILSIÄ

Nilsiän yhtenäiskoulu,

alakoulu                              Vuokko Tiihonen

yläkoulu ja lukio                Pirkko Savolainen

Pajulahden koulu               Heikki Kinnunen

Palonurmen koulu              Sari Korhonen

 

RAUTAVAARA

Rautavaaran koulukeskus,

alakoulu                              Seppo Toivanen

yläkoulu ja lukio                Seppo Toivanen

 

MAANINKA

Maaninkajärven koulu       Hannu Kokkonen, Katariina Pääkkönen

Pulkonkosken koulu           Pasi Seppänen

Käärmelahden koulu            Timo Lehtonen

 

JUANKOSKI-KAAVI

Juankosken koulu ja lukio/Ruukinkoulu, Pekka Falck

Juantehtaan koulu              Nadja Hakkarainen

Muuruveden koulu             Milla Soininen

Kaavi                                  Anna-Kaisa Tuunainen

 

KANSALAISOPISTO     Hilkka Kauttonen


VARHAISKASVATUS                     

Avoin päiväkoti                  Päivi Kurvi

Alava                                  Päivi Kurvi

Aittolampi                           Heli Varis

Haapaniemi                         Pia Kallio

Inkilänmäki                         Minna Tolkki

Jönköping    

Kaarenhovi                         Hanna Ylinen

Karttula                               Jonna Rissanen

Kasarmipuisto                     Eija Miettinen

Kelloniemi                          Seija Seppänen

Kuoppamäki                       Tuija Kirjavainen

Kurkimäki                           Sirpa Lytsy

Lehtoniemi                          Virpi Pasanen, Katja Heinänen

Linnanpelto  

Länsi-Puijo                          Anitta Ålander

Länsiranta                           Minna Muona

Maljapuro                            Riitta Hakkarainen

Maunolanmäki                    Sirpa Reinikainen

Melalahti                             

Minna                                  Tiina Roth

Männistö      

Neulanen                             Virpi Koponen

Niirala                                 Terttu Rönkkö

Paimenpoika                       Niina Kröger, Pirjo Kukkonen

Petosenmutka                     Marjaana Mikkonen

Pitkälampi                           Tanja Kaskenpää

Poiju                                    Sari Välikangas

Puijonlaakso                        Johanna Oinonen

Pumpputori                         Pia Jääskeläinen

Päiväranta                           Jenni Myllynen

Pölläkänlahti Raili Törmälehto, Urpu-Maarit Bruun

Rauhalahti                           Outi Harju

Saarikello                            Nana Toivanen

Sinikello                              Sofia Valta

Suopursu      

Särkiniemi                           Anne Takkinen, Pia Viippola

Takkapolku                         Johanna Sirviö

Toukola                               Mari Koponen

Tukkipoika                          Anu Vartiainen

Tuomikuja    

Tuuliviirii                            Tiia Turunen

Uppo-Nalle                         Heli Pohjola

Levänen                              Heli Varis

Pihkapolku                          

Sinisepon päiväkoti, Nilsiä Arja Rantsi

Pajulahden päiväkoti, Nilsiä Jaana Kovanen ,Laura Korhonen

Virasto                                Sonja Hälikkä

Maaninka, Mesikka            Anne Sivula

Rytkyn IP                           Eva Berglund-Kostamo